KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15395014
nr 1539 5014
Per Månsson
(1896-1949), Sverige
Oljemålning, Signerad, Rött hus med vita knutar. Olja på duk, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 61x72 cm
Per Månsson, svensk målare och konsthantverkare född i Torshälla 1896, död 1949 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
måndag 8 maj 2023
kl 20:33:39
Per Månsson
Läs mer om Per Månsson